شما به مطالبی با کیفیت نیاز دارید و اسکوپوس این نیاز شما را برآورده می کند

پژوهشگران برای بهبود کار خود نیاز دارند تا  به به­روزترین و با کیفیت ترین محتوا مطالب در رشته های مختلف علمی دسترسی داشته باشند

به همین دلیل اسکوپوس یک سیاست قانونمند و شفاف را  برای دسترسی محتوایی پایگاه خود پیاده کرده است این پایگاه همچنین دارای یک کمیته انتخاب متخصص و ماهر  به نام Content Selection & Advisory Board می باشد که به اختصار CSAB خوانده می شود. اسکوپوس با کمک  این گروه، این اطمینان را به محقق می دهد که می­تواند در این پایگاه  به استاندارد ترین مطالب دسترسی پیدا کند.در روند ارزیابی نشریات توسط اسکوپوس، متخصصان موضوعی CSAB تصمیمات نهایی را  می‌گیرند.


اسکوپوس به عنوان بزرگترین پایگاه نمایه کننده  مطالب پژوهشی جهان، دارای مقالاتی از بیش از  ۵۰۰۰  ناشر می باشد. نشریه ها ، کتاب­ها و مقالات کنفرانس­ها  برای میلیون­ها کاربر اسکوپوس قابل دسترسی و مشاهده است. کاربران می توانند مطالب نمایه شده در این پایگاه را مطالعه و در تحقیقات و گزارشات  خود به آنها استناد کنند. گروه انتخاب محتوا و مشاور اسکوپوس (CSAB) به منظور گسترش اسکوپوس به صورت مستمر در حال بررسی مطالب سامبیت شده و مطالب درحال انتشار می­‌باشند.

اسکوپوس در موارد زیر می­تواند  به نشریه کمک کند:

  • افزایش دسترسی و قابل مشاهده شدن مطالب منتشر شده نشریه
  • امکان دسترسی داشتن به محققان و پژوهشگران دنیا و همچنین  داوران و کارشناسان و ایجاد برقراری ارتباط با آنها
  • امکان پیگیری و آگاهی از عملکرد نشریه
  • امکان نظارت بر نشریات رقیبان

 

تنظیم و گردآوری:  افسانه سادات مکه، کارشناس نمایه‌سازی